Навчальний предмет. Математика. 3 клас.
Розділ. Множення чисел 4, 5, 6,7, 8, 9.
Тема. Таблиця множення числа 7.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Баранюк Катерина Іванівна вчитель початкових класів ЗШ І-ІІІ ступенів
смт. Салькове, Гайворонського району, Кіровоградської області.
Навчальна програма для спеціальних загальноосвітніх шкіл для дітей із затримкою психічного розвитку
Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 7 та з її практичним застосуванням; розвивати обчислювальні навички та логічне мислення, увагу, пам’ять, розумову активність, зацікавленість при вивченні математики, виховувати патріотів своєї Батьківщини.
Обладнання: таблиця додавання і множення числа 7; виставка книг «Семипелюсткова квітка», « Білосніжка і семеро гномів», « Вовк і семеро козенят»; презентація « Сім чудес України».
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Вчити математику пора,
Сідайте за парти, дітвора.
II. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.
1. Перевірка таблиць множення чисел 2,3,4,5,6.
2. Задачі у віршах.
Вітер листя обривав
І швиденько рахував.
Сім листочків дубових,
Сім кленових.
Ось летять до годівниці
Чотирнадцять подружок синиці.
Сім пізніше прибуло,
Скільки всіх птахів було?
( 21 )
Тихо він на землю клав
І у діток запитав:
Скільки ж я листків зірвав? ( 14)
3. Число 7 завжди вважали щасливим, трохи дивним та магічним. Пригадайте, чи зустрічалося це число в казках? ( « Семипелюсткова квітка», « Білосніжка і семеро гномів», «Вовк і семеро козенят» ).
- Де ще ми зустрічаємося з цим числом? ( Сім кольорів у веселки, сім днів у тижні, сім ліній у нотному рядку, сім чудес світу, сім чудес України).
Презентація « Сім чудес України».
III. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми ознайомимося з таблицею множення числа 7, та навчимося застосовувати її при обчислені прикладів.
-
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Підготовча робота.
- Що називається дією множення?
- Як називаються компоненти при множенні?
2. Робота з підручником (с. 134).
- Діти, знайдіть завдання № 837.
- Давайте з вами прочитаємо і складемо таблицю множення числа 7.
3. Робота над таблицею.
- Зверніть вашу увагу на те, що перший стовпчик – це числа 7, а другий – від 2 до 9. Кожне наступне число збільшується на один. Стовпчик відповідей – це числа від 14 до 63. Кожне наступне число збільшується на 7. Використовуючи переставний закон множення ми бачимо, що половину таблиці ви вже засвоїли раніше вивчаючи таблиці множення чисел 2, 3, 4, 5, 6.
4. Читання таблиці множення хором, ланцюжком, дощиком.
5. Розв’язування прикладів на дошці з коментуванням.
Фізкультхвилинка.
Ми учились, ми трудились
І, напевно, вже стомились.
Тож, давайте, для розрядки
Зробим кілька вправ зарядки.
Раз – підняли руки вгору, два – нагнулися додолу.
Три – повернулись вправо, вліво.
На чотири – ми присіли, похитали головою
Ще й притупнули ногою,
Пальчиками повертіли і за парти знову сіли.
V. Узагальнення і систематизація знань, умінь, навичок.
1. Розв’язування прикладів № 838 ( усно ) з коментуванням, використовуючи таблицю множення.
2. Розв’язування прикладів № 839 (письмово) .
VI. Підсумок уроку .
- Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?
- Назвіть сім чудес України.
Навчальний предмет. Літературне читання. 4 клас.
Розділ. Усна народна творчість
Тема. Скринька прислів’їв та приказок.
Тип уроку: урок формування умінь та навичок.
Баранюк Катерина Іванівна вчитель початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт. Салькове, Гайворонського району, Кіровоградської області
Навчальна програма для спеціальних загальноосвітніх шкіл для дітей із затримкою психічного розвитку.
Мета: дати учням уявлення про суттєві ознаки прислів’їв, удосконалювати навички читання вголос і мовчки; вчити виділяти в тексті головне; довести на матеріалах прислів’їв красу, багатство, влучність рідної мови; виховувати інтерес до читання.
Обладнання: магнітна дошка, скринька, гра «Закінчи прислів’я», виставка збірок українських народних прислів’їв та приказок.
Хід уроку
I. Організаційна частина.
Пролунав уже дзвінок, він покликав на урок.
Добре ми підготувались, на перерві постарались.
Працювать будем старанно
Щоб почути у кінці
Ми сьогодні молодці!
II. Мовленева розминка.
Робота над скоромовкою.
Рак – татусь приніс з крамниці
Раченятам годівниці.
III. Актуалізація опорних знань.
- У мене в руках, діти, незвичайна скринька. Давайте відкриємо і заглянемо в середину. Що це, якісь папірці…, давайте прочитаємо що тут написано (діти зачитують прислів’я і приказки).
- Чи доводилося вам чути від своїх рідних прислів’я чи приказки?
- А які з них вам найбільше запам’яталися?
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
- Ви вже мабуть здогадалися, що на уроці сьогодні мова буде йти про українські народні прислів’я та приказки, про красу і багатство, влучність і дотепність рідної мови. До скарбниці перлин української мови належать прислів’я та приказки, що впродовж багатьох років складав народ. Передавалися вони з вуст в уста, адже в той час люди не вміли ні писати, ні читати. У мудрих висловах, які збереглися і до наших днів, український народ розповідав про своє життя, звичаї, події, характер людей. Добро і зло, дружба і незгода, правда і кривда, мужність і боягузтво, любов до рідної землі – про все це передано у прислів’ях та приказках, адже у них – вікова мудрість, багатостраждальна історія українського народу.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Читання тексту про прислів’я та приказки мовчки та вголос (с.15).
2. Робота над аналізом тексту.
- Знайдіть прислів’я, у якому використано слова, протилежні за значенням.
- Гра « Закінчи прислів’я». Завдання: підібрати правильну відповідь за допомогою карток та прикріпити їх до магнітної дошки.
Фізкультхвилинка.
Раз, два – дружно встали, добре спинки порівняли.
Попиляли ми дрова – раз, два, раз, два.
Порубали ми дрова – раз, два, раз, два.
Не стомились – відпочили і за парту знову сіли.
VI. Узагальнення і систематизація знань, умінь, навичок.
Гра « Шифрувальник» ( робота в парах).
Щоб прочитати зашифроване прислів’я потрібно у кожному рядку закреслити другу літеру.
Х м т а о р б л а л г з а р т б о с ч п и о т е а ш є,
Т а о т й р б л а л г з а р т б о к з а н і а й є.
Д с и в м а у в б а е щ з ф в п о н г н ю п н о е л б в у к в п а р є.
VII. Підсумок уроку.
- Яке прислів’я чи приказка вам найбільше запам’яталась?
- Яку гру ви б хотіли пограти вдома разом зі своїми рідними?
Немає коментарів:
Дописати коментар